TURYSTYKA

W szkole działa Koło Turystyczno-Krajoznawcze PTTK, którego członkami są uczniowie, absolwenci i nauczyciele gimnazjum.

Koło organizuje wycieczki turystyczne, obozy narciarsko-snowboardowe (Austria, Francja, Włochy) i letnie wypoczynkowe (Bułgaria, Grecja, Włochy, Francja).

Zimą, uczniowie mogą doskonalić swoje umiejętności narciarskie podczas weekendowych wyjazdów na narty i snowboard.

W gimnazjum istnieje tradycja wyjazdów integracyjnych klas pierwszych, „zielonych szkół” klas przyrodniczych, wycieczek tematycznych do Warszawy, Oświęcimia i Częstochowy oraz corocznych szkolnych wypraw do najciekawszych regionów Europy.

SPORT

W ramach działalności sportowo-rekreacyjnej prowadzone są regularne zajęcia pozalekcyjne:

piłka nożna, tenis stołowy, siatkówka, koszykówka, lekka atletyka. Uczniowski Klub Sporto- wy „Dwójka” prowadzi sekcję brydżową.

Corocznie organizowane są Mistrzostwa Gimnazjum w pływaniu, tenisie stołowym, szachach i narciarstwie alpejskim.

W ramach rywalizacji międzyszkolnej uczestniczymy w 20 konkurencjach „Gimnazjady” zajmując corocznie czołowe miejsca. Najlepsi sportowcy reprezentują Kraków w Mistrzost- wach Małopolski i Polski.

Aktualności sportowe

Przemek Pasiński i Bartek Żbik – nowi Mistrzowie Europy w Brydżu Sportowym

Nasi uczniowie Przemek Pasiński i Bartek Żbik, powtórzyli sukces starszych kolegów z przed dwóch lat i w drużynie z Kacprem Kuflowskim, Frankiem Kurlitem, Adamem Pigulskim i Maćkiem Racewiczem zdobyli złoty medal Mistrzostw Europy w Samorin w Brydżu Sportowym. Gratulacje dla zawodników i trenera – pani Agaty Kowal!

Link do filmu z ceremonii wręczenia medali https://www.youtube.com/watch?v=yWAnAv6X-oM

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Brydżu Sportowym

W sobotę 25 marca w Hotelu Galaxy w ramach Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików odbyły się dwa turnieje na maxy i na impy. W turnieju na maxy najlepsi okazali się Aron Shindler i Aleksander Pietrow z Gimnazjum nr 2, drugie miejsce przypadło Skawińczykom – Kacprowi Kuflowskiemu i Franciszkowi Kurlitowi, a brąz Jeremiemu Mazurowi i Piotrowi Kruczkowi. http://wzorek.jaom.pl/2017/wyniki/M……

IV Familijny Turniej Brydżowy

IV Turniej Familijny za nami. Serdecznie dziękujemy wszystkim za liczne przybycie. Pani Ewie Pasińskiej za uszycie przepięknych nagród 🙂 Uczniom i absolwentom za pomoc w organizacji. W tym roku na podium stanęli: Szymek Ciosek (2b) z tatą, Bartek Żbik (2b) z dziadkiem i Romek Madej (absolwent) z tatą. IV Familijny Turniej Brydżowy 19.02.2017        …

Wielki sukces naszych brydżystów w Grand Prix Małopolski Młodzików

10 grudnia 2016r. w Skawinie, rozegrany został turniej Grand Prix Małopolski Młodzików. Szesnastu najlepszych młodzików wraz z wybranymi partnerami rozegrało 30-rozdaniowy turniej, każdy z każdym po 2 rozdania. Nasi zawodnicy zajęli wszystkie miejsca na podium i tuż za nim. Pierwsze 3 miejsca podły łupem: Bartka Bunara, Dominika Rajtara i Kacpra Wieczorkowskiego – GRATULACJE! wyniki: http://wzorek.jaom.pl/2016/wyniki/gpu15/gpu15.html…

I KRYTERIUM KADR MŁODZIEŻOWYCH W BRYDŻU SPORTOWYM

W dniach 10-13 listopada w Szczyrku w Hotelu orle Gniazdu w Ramach Festiwalu Brydżowego odbyło się pierwsze Kryterium Kadr Młodzieżowych w kategoriach U-15, U-20, U-25 i Juniorek. Nasi zawodnicy jak zwykle świetnie się spisali 🙂 Małopolska zajęła pierwsze miejsce w klasyfikacji województw, Kraków pierwsze miejsce w klasyfikacji miast, a UKS Olimpia Dwójka trzecie miejsce w…

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Brydżu Sportowym – kolejne sukcesy naszych zawodników

W dniach 25-29 maja 2016 w Lidzbarku Warmiński odbyła się Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Brydżu Sportowym. Z całej Polski kwalifikowało się 36 par chłopców i 24 pary dziewcząt. Rozegrano dwa turnieje – na maxy i na impy. Małopolska wywalczyła 1 miejsce w klasyfikacji województw a UKS Olimpia Dwójka zdobył 2 miejsce w klasyfikacji klubów. Nasi…